dodechypodcast.pl

Blog tematyczny o samochodach oraz motocyklach.

MężczyznaSamochody

Samochód Waltera White: jaka marka?

Samochód Waltera White: jaka marka?

Zastanawiasz się, jakiej marki jest samochód Waltera White z serialu „Breaking Bad”? Zależne jest to od odcinków, gdyż bohater tej serii miał 2 auta. Przekonaj się jakie, czytając artykuł poniżej.

W artykule:

  • Pontiac Aztek
  • Samochód Waltera White – Chrysler 300 SRT-8

Zobacz także: Jakie jest najszybsze auto na świecie?

Pontiac Aztek

Wiosną 2000 roku Pontiac Aztek został zaprezentowany jako pierwszy samochód marki łączący cechy SUV-a i minivana, co uczyniło go jednym z pierwszych crossoverów na rynku Ameryki Północnej. Samochód został stworzony na platformie U-body General Motors i był bliźniaczo podobny do modelu Buick Rendezvous. Wygląd Azteka został oparty na prototypie z 1999 roku zaprojektowanym przez Toma Petersa.

Mimo że Pontiac Aztek był dostępny na rynku tylko przez pięć lat w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, zyskał światową popularność ze względu na swoje nietypowe i awangardowe rozwiązania stylistyczne. Kontrowersyjne proporcje nadwozia przyczyniły się do nadania mu miana najbrzydszego samochodu na świecie, który został wyłoniony w głosowaniu przeprowadzonym przez brytyjski dziennik Telegraph. Pontiac Aztek był pierwszym modelem typu crossover SUV, oferowanym przez General Motors. Jego miejsce na rynku zajął model Torrent.

W popularnym amerykańskim serialu „Breaking Bad”, główny bohater Walter White porusza się kremowym Pontiaciem Aztek.

Samochód Waltera White – Chrysler 300 SRT-8

Walter White sprzedał swoje Pontiaca Azteka za 50 dolarów i wypożyczył nowiutki Chrysler 300 SRT-8 dzień przed swoimi 51. urodzinami.

Ten samochów generuje 465 KM i 630 Nm momentu obrotowego. Chrysler 300 SRT8 ma zdolność osiągnięcia pierwszych 96 km/h w niecałe 5 sekund, a ćwierć mili może przejechać w niespełna 13 sekund. Maksymalna prędkość szacowana jest na 281 km/h. Napęd na tylną oś jest przekazywany przez 5-biegową przekładnię automatyczną z łopatkami przy kierownicy. Chrysler SRT8 obniżył również zawieszenie o pół cala (około 12 mm) i zastosował wydajniejsze hamulce z zaciskami Brembo.

System adaptacyjnego zawieszenia również dba o dobre właściwości jezdne, dostosowując jego nastawy do aktualnych warunków i stylu jazdy użytkownika na podstawie danych z wielu czujników. Dodatkowo kierowca może wybrać jedno z dwóch wstępnie zdefiniowanych ustawień: Auto i Sport.

Podsumowanie

W artykule przedstawione są dwie różne marki samochodów, jakie jeździł główny bohater Walter White w popularnym amerykańskim serialu „Breaking Bad”. Na początku używał on Pontiaca Aztek, który choć był uznawany za jeden z najbrzydszych samochodów na świecie, zyskał popularność ze względu na swoje nietypowe rozwiązania stylistyczne. Później Walter White sprzedał Azteka za 50 dolarów i wypożyczył nowiutki Chrysler 300 SRT-8, który wyróżniał się mocą, szybkością i adaptacyjnym zawieszeniem.

Zobacz także: Co oznacza Mercedes budyń?

Udostępnij

O autorze

Jestem pasjonatem motoryzacji i świata gier, łączącym swoje zainteresowania z pisaniem. Na blogu dzielę się moimi przemyśleniami, analizami i recenzjami najnowszych trendów w branży motoryzacyjnej oraz gamingowej. Moje artykuły to nie tylko źródło informacji, ale także miejsce, gdzie pasja spotyka się z wiedzą.