dodechypodcast.pl

Blog tematyczny o samochodach oraz motocyklach.

Samochody

Nowy Citroen C5 – co jest w nim, czego nie ma w innych samochodach?  

Nowy Citroen C5 – co jest w nim, czego nie ma w innych samochodach?  

Citroen to marka, na której nowe modele czeka się często z zapartym tchem. Jest to zdecydowanie jeden z tych producentów, którzy wyróżniają się na tle swojej konkurencji. Citroen w swojej historii stworzył wiele popularnych, wręcz kultowych modeli, które bardzo mocno wpłynęły na to, jak wygląda znana nam dziś motoryzacja. W dzisiejszym artykule skupimy się na nowej odsłonie, bardzo znanego i lubianego modelu Citroena, jakim jest C5. Zapraszamy Państwa do dalszej lektury.

Znakomite połączenie wyglądu i funkcjonalności

Bardzo często decydując się na zakup samochodu, musimy niejako wybierać pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem. Zdarza się bowiem, że te najciekawsze wizualnie pojazdy, okazują się kompletnie nietrafione pod względem użyteczności i komfortu. W przypadku nowego Citroena C5 jest jednak zgoła inaczej. Projektanci zadbali o to, by nowa odsłona modelu prezentowała się fantastycznie na drogach, ale jednocześnie była maksymalnie przyjazna i funkcjonalna dla kierowcy i jego pasażerów. Właśnie w ten sposób powstają wyjątkowe samochody, które osiągają ogromne sukcesy na rynku.

Mnóstwo nowoczesnych rozwiązań na pokładzie

Współczesne samochody naszpikowane są rozbudowaną elektroniką, która obsługuje nie tylko funkcje bezpieczeństwa, ale również odpowiada za komfort i dobre samopoczucie kierowcy. Na pokładzie nowego Citroena C5 znajdziemy duży, dotykowy ekran, który odpowiada za sterowanie wieloma funkcjami samochodu. Do tego możemy liczyć na funkcję Mirror Screen, gniazda USB-C, czy indukcyjną ładowarkę do smartfonów. Te wszystkie dodatkowe opcje, które są dostępne na pokładzie nowego C5, stanowią dopełnienie do i tak bogatego już wyposażenia.

Nowy Citroen C5

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów

Nowy Citroen C5 to także znakomicie zestrojone zawieszenie. Na pokład modelu trafił Citroen Advanced Comfort, czyli układ bazujący na amortyzatorach i progresywnych poduszkach hydraulicznych. Tak zbudowane zawieszenie znakomicie tłumi nierówności, dzięki czemu gwarantuje komfort podczas jazdy, a przy tym daje pewność prowadzenia. W niektórych wersjach wyposażenia, dostępne jest zawieszenie aktywne z trzema trybami pracy, co daje możliwość personalizacji charakterystyki pracy i prowadzenia.

Nowoczesny napęd

Wiele dzieje się również pod maską nowego Citroena C5. Trafiły tutaj nowoczesne i oszczędne jednostki napędowe. Na szczególną uwagę zasługują hybrydy, które pozwalają nie tylko na redukowanie kosztów jazdy, ale także ograniczają emisję spalin. W ten sposób, nasz samochód staje się nie tylko bardziej neutralny dla środowiska, ale również oszczędza zasoby portfela.

Nowy Citroen C5, to kolejny produkt marki, który okazuje się prawdziwym hitem. Samochód łączy w sobie wiele cech idealnego pojazdu, zarówno kiedy chcemy funkcjonalności, jak i wtedy, gdy oczekujemy niepowtarzalnego designu. Jeśli więc szukacie Państwo nowoczesnego auta, które spełni Wasze wygórowane oczekiwania, to nowy Citroen C5 może okazać się idealnym wyborem. Zapraszamy do salonów Citroena, w celu zapoznania się z ofertą i skorzystania z możliwości jazdy próbnej.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij