DoDechy Podcast

DoDechy #43 – IAA Frankfurt 2015 – Dzień 1

Autor:  | 

66. Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie stanęły dziś rano przed nami otworem. Ponad 30.000 metrów kwadratowych powierzchni, 180 wystawców niemal z całego świata, tysiące dziennikarzy (wśród nich my) i setki samochodów. Przez niespełna 10 godzin wędrowaliśmy od auta do auta, wykonaliśmy niezliczoną ilość kucnięć, skłonów, wejść i wyjść, a każdy z nas przynajmniej raz zastękał z powodu ciasnoty niektórych modeli. Nie będziemy ściemniać… na koniec nasze nogi wchodziły nam w du.., a mózgi pracowały na baaardzo zwolnionych obrotach.

Od wczesnych godzin porannych przygotowywaliśmy się do wyjścia. Michał ćwiczył, Paweł spał, a ja wyciszałem kolejne drzemki w telefonie. O 7 zjedliśmy śniadanie, wsiedliśmy do naszego DoDechy Wagona i ruszyliśmy na Frankfurt, który przygotował nas niekończącymi się remontami i korkami znanymi jedynie z opowieści. Nim dotarliśmy na targowy parking, skąd pod halę nr 11 zabrał nas specjalny autobus, wybiła godzina 9. Na wejściu przywitano nas gadżetami, prześwietleniem toreb i pobieżnym macankiem… wszytko w ramach dbania o bezpieczeństwo. O 9:20 staneliśmy w drzwiach pierwszej tego dnia hali targowej. Aura nowoczesnej motoryzacji uderzyła nas niczym błyskawica, wszechobecny zapach nowych aut drażnił nasze nozdrza i już wtedy wiedzieliśmy, że jesteśmy we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Przyznajemy się bez bicia. Nie zdążuliśmy być wszędzie i zobaczyć wszystkiego… Dlatego jutro czeka nas powtórka z rozrywki. Tymczasem zapraszamy Was do posłuchania pierwszej części relacji z 66. Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.