Blog

TOP 5 KABRIOLETÓW: Typy Pawła

Autor:  | 

Największe Polskie święto bezdachowców zbliża się wielimi krokami. Już 6 sierpnia Gniezno stanie się ich stolicą podczas Zlotu Cabrio, któremu patronujemy. Z tej okazji każdy z nas wybrał pięć kabrioletów, które najbardziej poruszają jego zmysły. Dziś typuje Paweł.


Range Rover Evoque Convertible
Osoby, które słuchają nasz podcast lub czytali mój test „zwykłego” Evoque dobrze wiedzą jak żywymi emocjami darzę ten niesamowity samochód. To jeden z niewielu tworów nowoczesnej motoryzacji, który pasuje mi od lampy, aż po rurę wydechową. W dodatku Land Rover stwierdził, że szalony koncept Evoque w kabriolecie wcieli do produkcji. Samochód absolutnie bezkonkurencyjny na rynku. Dziwny, szalony, elegancki i fantastyczny. Do absolutnej pełni szczęścia brakuje tylko wersji hybrydowej by dłuższe wyjazdy nie wydrapywały portfela.


Ford Mustang Convertible
Nowy Ford Mustang sporo namieszał na starym kontynencie. Gdy po 50 latach wojowania rynku amerykańskiego pojawił się w końcu u nas, nikt nie wróżył mu świetlanej przyszłości. Tymczasem okazało się, że Europa oszalała na punkcie Mustanga, podobnie jak my przyznając mu prestiżową nagrodę Samochodu Roku. Obok tego samochodu nie da się przejść obojętnie. Wersja Convertible tylko podkreśla poczucie wolności jaką można poczuć za jego kółkiem.


Maserati GranCabrio
Samochód marzeń. Tu już nawet nie chodzi o jeden z najlepiej brzmiących silników świata. 450KM, 5,2 do setki, to wszystko jest absolutnie nieistotne. To samochód, który mimo swojego wieku już może stać w galerii sztuk pięknych. Po prostu na niego spójrzcie. Mój mózg nie jest w stanie zdefiniować czy więcej chciałbym nim jeździć czy siedzieć przed nim i go po prostu podziwiać. Samochód, który przez ostatnie lata przechodził bardzo delikatne zmiany i usprawnienia, bo jest praktycznie idealny. Można się wzruszyć.


MINI John Cooper Works Cabrio
Gdy przyszło nam testować MINI JCW najbardziej byliśmy zachwyceni jego dźwiękiem. Strzelający – nawet przy małych prędkościach – wydech sprawiał nam nieopisaną radość. Czuliśmy się jak małe dzieci, które z każdym wciśnięciem pedału gazu dostają wiadro cukierków. Pamiętam jak Artur powiedział: „Ciekawe jak to musi brzmieć gdy JCW jest w wersji cabrio?”. Po jego słowach nastało kilka minut ciszy. Każdy z nas zadumał się w myślach i marzeniach posiadania tej małej petardy z odkrytym dachem.


Jaguar F-Type SVR Convertible
Do dziś mi wstyd, że tak długo uważałem ten samochód za zbyt „damski”. W wielu sytuacjach starałem się wybrnąć ze swojej opinii, ale gdy zobaczyłem wersję SVR zapadłem się pod ziemię. Ten dźwięk, ten spoiler, te felgi. Nawet pisząc te słowa ciarki przechodzą mnie po całym ciele. Samochód, który swoim dźwiękiem wyleczy wasze zatoki i problemy z krążeniem. Gorzej z sercem bo przy 575KM i 3,7 sekundy do setki łatwo o zawał, choć zdecydowanie warto.

Zlot Cabrio odbędzie się 6-7.08 w Gnieźnie. Po szczegóły i informację jak być częścią tego wyjątkowego święta zapraszamy na stronę Cabrio Poland!

A jakie są Wasze typy? Dajcie znać w komentarzach!