Blog

Jak wydać 100 000 zł na nowy samochód

Autor:  | 

100.000 zł na nowy samochód to podły i podstępny budżet. Wydaje się, że to dużo i w ofertach można przebierać, ale kiedy już zaczniesz przeglądać cenniki okaże się, że dobry wybór jest całkiem niewielki.

Na usta cisną się dwa słowa na „S”, które są zupełnie na miejscu, jeśli kupuje się samochody rozumem i logiką. Ale na świecie są jeszcze ludzie, którzy w tej kwestii kierują się emocjami. Ja zdecydowanie jestem jednym z nich, a to moja lista samochodów, na które mógłbym wydać 100.000 zł bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Kolejność prawie przypadkowa.

Użyj strzałek (← →) do przewijania

Gdzie są VAGi?

VAGi są na listach najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce. Jednak, wyłączając VW Polo GTI, nie spełniają podstawowego kryterium mojej listy – nie budzą wielkich emocji. Natomiast te, które robią to doskonale, kosztują znacznie więcej niż zakładany budżet. Skody, Seaty, czy VW to z pewnością auta solidne i dopracowane, ale w mojej ocenie pozbawione duszy. To przede wszystkim narzędzia do przemieszczania się, a w moich oczach motoryzacja to coś więcej niż tylko sztuka sprawnego przemieszczania się.

Użyj strzałek (← →) do przewijania