Blog

Jak wydać 100 000 zł na nowy samochód

Autor:  | 

100.000 zł na nowy samochód to podły i podstępny budżet. Wydaje się, że to dużo i w ofertach można przebierać, ale kiedy już zaczniesz przeglądać cenniki okaże się, że dobry wybór jest całkiem niewielki.

Na usta cisną się dwa słowa na „S”, które są zupełnie na miejscu, jeśli kupuje się samochody rozumem i logiką. Ale na świecie są jeszcze ludzie, którzy w tej kwestii kierują się emocjami. Ja zdecydowanie jestem jednym z nich, a to moja lista samochodów, na które mógłbym wydać 100.000 zł bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Kolejność prawie przypadkowa.

Użyj strzałek (← →) do przewijania

Peugeot 208 GTi – od 87 600 zł

Kolejny mały Francuz, to propozycja dla osób zdecydowanie bardziej radykalnych. Dostępny jest tylko w wersji trzydrzwiowej oraz jedynie z manualną skrzynią biegów. Ma za to 208 KM i 300 Nm (sic!) momentu obrotowego. Podobno jest tak agresywny, że wyrywa kierownicę z rąk, a ze zmianą przełożeń trudno nadążyć. Jeśli już komuś uda się nad nim w miarę zapanować, to do setki rozpędzi się w 6,5 sekundy.

Jestem przekonany, że na twarzach właścicieli tego auta toczy się nieustanna walka pomiędzy szerokim uśmiechem, a wyrazem absolutnego przerażenia. Peugeot 208 GTi zdecydowanie nie jest samochodem dla gospodyń domowych.

Użyj strzałek (← →) do przewijania