Blog

Festiwal Smaków Foodtrucków wraca do Szczecina!

Autor:  | 

Festiwal Smaków Food Trucków 22 i 23 września już po raz ósmy pojawi się w Szczecinie, tym razem przy Netto Arenie w ramach Targów Dziecko Mama Tata. Możliwość spróbowania dań z wielu stron świata cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina i okolic. O tej wyjątkowo smakowitej imprezie opowiada nam organizator.

Festiwal Smaków Food Trucków w czerwcu 2016 po raz pierwszy przyjechał do Szczecina, niedługo powróci już po raz ósmy. Jak narodził się pomysł na tego typu imprezę kulinarną?
Food trucki w Polsce pojawiły się kilka lat temu. Ta moda przywędrowała do nas z Zachodu. Początkowo były one mylone ze zwykłymi „budkami” sprzedającymi gotowe, mrożone dania. Chcieliśmy pokazać, że food trucki to mobilna restauracja, specjalizująca się w jednym rodzaju kuchni, reprezentująca wysoką jakość potraw. Naszym celem było skupienie wielu food trucków z różnorodną kuchnią w jednym miejscu, aby każdy mógł je poznać i spróbować wielu, różnych smaków.

Wielu ludzi wciąż obawia się skosztowania serwowanych przez food trucki dań, ponieważ kojarzą im się z przydrożnymi budkami oferującymi potrawy z mrożonek, nie najlepszej jakości. Jak jest teraz?
Współczesne food trucki w swojej działalności odbiegają daleko od pamiętanych przez niektórych przyczep gastronomicznych. Dzisiaj liczy się autorski pomysł, świeże składniki i najwyższa jakość. Ważny jest także wygląd mobilnych restauracji. Food trucki biorące udział w naszych wydarzeniach specjalizują się w jednym rodzaju kuchni. Na nasze zloty staramy się dobierać najlepsze food trucki z całej Polski.

Czy trudno zatem było przekonać ludzi do nowej formy gastronomicznej?
Niekoniecznie. Ludzie są ciekawi nowych smaków. Przez ponad 4 lata działalności udało nam się zorganizować festiwale w ponad 30 miastach północnej i centralnej Polski. Niedługo odbędzie się setny, jubileuszowy Festiwal Smaków Food Trucków. Ludzie przekonują się i chętnie powracają do ulubionych punktów, jak też chętnie próbują nowych, niecodziennych dań.

Każdy zlot to od kilkunastu do kilkudziesięciu food trucków. Czy jest możliwość spróbowania wszystkiego?
Zawsze zachęcamy naszych gości do przybycia z gronem znajomych, wówczas szanse na spróbowanie większej ilości dań rosną. Nasze wydarzenia są zawsze co najmniej dwudniowe, aby można było spróbować jak najwięcej.

Czy oprócz kulinarnych doznań festiwalowi goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje?
Jak najbardziej. Organizujemy konkursy, zawody, gry terenowe i pokazy. Najmłodsi festiwalowicze chętnie korzystają ze strefy dla dzieci. Na niektórych wydarzeniach pojawiają się wyjątkowe trucki, w których zamiast potraw można znaleźć gry planszowe, książki, a nawet wielowymiarowe kino. Oprócz standardowych miejsc konsumpcyjnych, jest też strefa chilloutu, na której można odpocząć na leżakach, przy muzyce.

Co w food truckach podczas najbliższej edycji znajdą mieszkańcy Szczecina?
Tym razem do Szczecina przyjadą specjały kuchni bałkańskiej, indyjskiej, azjatyckie pierożki dim sum, bułeczki bao, pad tai, soczyste burgery i wiele więcej. Na deser zapraszamy m.in. na hiszpańskie churros, naturalne lody i pyszne gofry. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

DoDechy jest patronem festiwalu!

VIII Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinie
Data: 22-23 września 2018
Godziny: sb. 10-21, ndz. 10-20
Miejsce: Netto Arena, Szczecin
Wydarzenie na FB