DoDechy Podcast

DoDechy #88 – Podsumowanie #GIMS 2017

Autor:  | 

Ostatni odcinek planowaliśmy opublikować wczoraj. Niestety, w ramach zachowania równowagi w przyrodzie, po fantastycznym wyjeździe, moi koledzy musieli się pochorować.

Podsumowanie targów nagraliśmy jak zwykle, w drodze do domu. Mieliśmy dużo czasu, bo powrót, który zwykle zajmuje nam około 12 godzin, tym razem przeciągnął się do 17… bo korki, bo deszcz, bo nawigacja nie ma racji i nie będę jechał przez Frankfurt…

W naszym tymczasowym DoDechowym samochodzie panowała wesoła atmosfera i fruwały pociski. Paweł to spał, to przenosił się do świata cyfr zwanego Sudoku. Michał natomiast trenował przed udziałem w teleturnieju „Jaka to melodia? i odgadywał wszystkie utwory, które Paweł odnalazł na specjalnej playliście dla emerytów na Spotify.

Co do podsumowania, to odcinek nie jest zbyt długi… Paweł się przeziębił i powoli zaczynał tracić głos. A w zasadzie brzmieć jak nastolatek w trakcie mutacji. Michał powoli przechodził w stan hibernacji podróżnej. A ja chciałem skończyć przed wjazdem na niemieckie autostrady, gdzie zdecydowanie warto trzymać kierownicę obiema rękami.

Dziękujemy Wam, że kolejny raz towarzyszyliście nam w naszej wyprawie, za każdy lajk, komentarz i reakcję (nie napiszę „serduszko”, bo nienawidzę zdrobnień). Sprawiacie, że nasza wspólna pasja ma jeszcze lepszy smak.

Dziękujemy także Grupie Polmotor za ich wkład w tegoroczny wyjazd oraz docenienie naszej pracy i zaangażowania.

Dobra, dość smęcenia. Zapraszamy do słuchania. 😉

 • Maupiarz

  Škoda z silnikiem wysokoprężnym akurat tego po Arturze się nie spodziewałem, tak często ubolewacie nad tym typem silnika a tu taka niespodzianka że mimo wszystko taki zakup w rodzinie Artura 😉 Ale w Szczecinie może ruch uliczny jest mniej uciążliwy – nie wiem nie byłem tam autem 😉 albo Škoda którą podróżowaliście nie ma tych DPF-ów i innych patentów na układzie wydechowym które w korkach ulicznych są przyczyną wielokrotnie większego spalania paliwa.

  Myślałem że na koniec odcinka będzie klasyk dla każdego od Michała i skoro Škoda podróżowaliście to myślałem że będzie co nieco o Škodzie np 742[120L].

  Dzięki za odcinek 🙂

  • Artur De-wicz

   Maupiarzu, Skoda była jak najbardziej z silnikiem benzynowym – 1.8 TSI, 180 KM i siedmiostopniowa skrzynia DSG. Są kompromisy na które jestem skłonny się zgodzić – np. Renault Megane GT w nadwoziu typu kombi. Ale żeby posądzić mnie o diesla… Nie słuchałeś dokładnie. 😉

   • Maupiarz

    Mój błąd :(( słowo TSI padło wyraźnie w podcaście a w myślach jak pisałem post widziałem inne oznaczenie.

    • Nie martw się, ja też Arturowi nie wierzyłem i jak zalał go benzyną to myślałem, że będziemy mieć problem 😀