DoDechy Podcast

DoDechy #65 – Volvo XC90 T8

Autor:  | 

Stało się nieuniknione! Jeździliśmy SUVem i nam się… nie uprzedzajmy faktów. Jak się zapewne domyślacie, właśnie przetestowaliśmy XC90, czyli największe auto ze stajni Volvo, a jednocześnie największy pojazd jaki do tej pory mieliśmy okazję sprawdzić.

Żeby było ciekawiej, w nasze ręce trafił model z oznaczeniem T8, wtajemniczonym nie trzeba tłumaczyć co to oznacza, a pozostali dowiedzą się z najnowszego odcinka naszego podcastu. Uchylę jedynie rąbka tajemnicy dodając, że był to też najmocniejszy samochód jaki do tej pory testowaliśmy.

Czy najszybszy? Nie, ale w końcu mówimy o skandynawskiej willi na kołach, a i tak mogę się założyć, że wynik w sprincie do setki Was zaskoczy. Chłopaki mówią, że nie mieli ochoty sprawdzać, ale prawda jest taka, że Paweł się bał, a Michał nie dosięgał do pedałów.

Serdecznie dziękujemy Volvo Auto Bruno ze Szczecina za użyczenie auta do testów.

Zapraszamy do słuchania i do obejrzenia naszej galerii z testu.

PS. Podczas nagrania przydarzył nam się czeski błąd. Kto pierwszy w komentarzu napisze jaki, dostanie od nas naklejkę. 🙂

 

 • Artur G

  To nie czeski błąd a wypowiedzi pod zbyt wielkimi emocjami z przeprowadzonego testu. Jeździłem takim egzemplarzem i ma on po pierwsze 4 cylindry a nie 6, po drugie waży nie prawie 2 tony tylko „aż” 2,3 tony. Ale poza tym testy są świetne. Po kilku „sztucznych” odcinkach wypełnionych plastikowymi autami z targów znowu wróciliście do normalnych, fajnych dyskusji o motoryzacji.
  No i rodzaj paliwa… T8 jest w w benzynie.

  • Artur De-wicz

   Co do liczby cylindrów, to nie zgodzę się z Tobą. Nie popełniliśmy błędu, a jedynie się przekrzykiwaliśmy z Pawłem. 🙂 Co do wagi, to rzeczywiście wydawało mi się, że waży więcej niż dwie tony, ale zasugerowałem się złym źródłem, dlatego z początku nie byłem pewien co do tego parametru. Nie zmienia to faktu, że samochód jest imponujący i bardzo nam się spodobał.

   A co testów i plastikowych aut… Chevrolet Corvette jest tak trochę z plastiku, ale raczej byśmy się nie obrazili na możliwość przejażdżki. 🙂

   • Artur G

    XC90 jest bardzo imponujące! Mam możliwość przejechać się od czasu do czasu różnymi fajnymi autami (Q7, GLK, GL, 911) ale Volvo robi duże wrażenie.
    Moglibyście się postarać o przejażdżkę Golfem R. Auto jest po prostu obłędne, Z zewnątrz nudne i bezpłciowe ale po dotknięciu pedału gazu …. po prostu szał!

    • Artur De-wicz

     Robimy co w naszej mocy, żeby móc testować nietuzinkowe auta. 🙂

 • Barmann Barkarola

  Niesforni jesteście, nie da się z wami jechać…