DoDechy Podcast

DoDechy #57 – GIMS 2016 – Część II

Autor:  | 

Pierwszy dzień genewskiego salonu motoryzacyjnego. Wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy szybkie śniadanie, spakowaliśmy sprzęt i wyruszyliśmy w kierunku lotniska, w którego sąsiedztwie co roku odbywają się targi. Udało się zdążyć przed korkami. Zaparkować stosunkowo blisko i…

Okazało się, że jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. O tym co, dowiecie się w trakcie odcinka. Ostatecznie pech przestał nas prześladować (na chwilę) i nagraliśmy dla Was relację z pierwszego dnia targów. Samochody, motoryzacja, ale przede wszystkim samochody i motoryzacja.

Zapraszamy.

 • robbo2k

  Apropo pierwszej części podcastu:

  1) Dyskusja o „mega Chironie” .. W Genevie pokazano auto o mocy 1500+ KM o prawie 3 sekundy szybsze od Chirona w zakresie 0 do 300km/h 10,9sek i nazwie Koenigsegg Regera. Jak widać konkurencja od dawna przygotowana.
  Zachwycanie się tego typu pojazdami jak kawał kloca od Bugatti jest o tyle z „czapy” gdyż taki tam Ford Focus do Rallycrosu mimo silnika Ecoboost 2litry ma tylko 600KM i 900Nm i ma ponizej 2sek do 100km/h. Topowe 3 letnie autko Rallycrosowe Citroen DS3 gotowe do wyscigów 150tys Euro

  2) Kontrole autobusów przez policje mają charakter sprawdzajacy. Policja przeważnie w takiej sytuacji zabiera DR i kieruje autobus na badanie techniczne i to one jest istotne. Do zabrania DR wystarczy „podejrzenie” naruszenia bezpiecznstwa. Analogicznie policja zabiera DR np za przyciemniane szyby boczne bez ich rzeczywistego pomiaru. Analogicznie robi tak za głośnym wydechem.
  Uprawnieniem policji jest skierowania pojazdu na dodatkowe badanie techniczne.