DoDechy Podcast

DoDechy #04 – Następstwa braku notesika

Autor:  | 

W najnowszym odcinku podcastu DoDechy Artur zalewa wszystkich niekontrolowanym potokiem słów na każdy temat, Cichy przyznaje się (poza studiem i nieoficjalnie), że prowadził Matiza, a Paweł ujawnia niepokojące skłonności…

Z przyczyn zupełnie niezależnych ode mnie, na nagraniu najnowszego odcinka pojawiłem się bez swojego notesu, w którym przez ostatnie dwa tygodnie spisywałem skrzętnie wszystkie wydarzenia ze świata motoryzacji warte wzmianki. Z grubsza oznacza to, że byłem nieprzygotowany. A ponieważ już w szkole nauczyłem się, że jak się nic nie umie, to trzeba dużo mówić, żeby nikt nie zauważył, to Paweł i Cichy mieli spory problem z zapanowaniem nad moim słowotokiem. Na szczęście, nie było do końca bez sensu.

Zaczęliśmy jak zwykle od pozdrowienia tych osób, które nas słuchają i dają o tym znać. Dziękujemy za miłe słowa, które są zachętą do dalszych prac nad naszym podcastem. Później było już jak zwykle… czyli o samochodach.
Na początku wyraziliśmy naszą aprobatę dla nowej Formuły 1. Wbrew powszechnej opinii uważamy, że królowa motorsportu więcej zyskała, niż straciła po rewolucyjnych zmianach z tego sezonu. Ponadto, istnieje spora szansa, że techniczne rozwiązania wypracowane w tym roku w bolidach całkiem niedługo trafią pod maski drogowych aut. Na jedno z nich już czekam z niecierpliwością.

Wspomnieliśmy też o osiągnięciach rodzimej motoryzacji, a sprowokowała nas do tego Arrinea Hussarya. W kontekście tego samochodu, Paweł zadał nam pytanie – „co sprawia, że niektóre superauta osiągają sukces, a niektóre nie?” Niestety, każdy z nas miał inne zdanie i nadal nie wiemy, czy Arrinera będzie strzałem w dziesiątkę, czy kolejnym projektem skazanym na zapomnienie.

Czas płynął, ja gadałem, a Cichy poprosił nas o wzięcie w obronę samochodów, które znalazły się na liście 10 aut, którymi wstyd pokazać się na mieście. Łatwo nie było, kilka razy zostaliśmy zaskoczeni, zagalopowaliśmy się momentami, a pod koniec Paweł po raz kolejny mówił o płonących samochodach. Jego fascynacja tym zjawiskiem staje się powoli niepokojąca…

Poniżej galeria z dzisiejszego odcinka. Zapraszamy do słuchania i oglądania!
PS. Cenimy sobie zdanie naszych słuchaczy, dlatego jeśli chcielibyście nas pochwalić albo zganić, lub zwrócić uwagę na jakieś niedociągnięcia, to możecie to śmiało napisać. Najlepiej na facebooku.