DoDechy Podcast

DoDechy #02 – Formula 1 na Cicho

Autor:  | 

Cichy wspomina stare czasy Formula 1, Artur gardzi Lexusem, a Paweł odkrywa nowy model Mitsubishi.

W najnowszym odcinku znów poruszyliśmy temat genewskich targów motoryzacyjnych… po raz ostatni (chyba). Przy okazji, nowe Maserati zmieliło Pawła, który nie omieszkał nam o tym opowiedzieć. Specjalnie dla Cichego podsumowaliśmy wybór samochodu roku, mimo że było to zupełnie nieistotne. Paweł, po tym jak już doszedł do siebie, powiedział nam też, że znalazł się szaleniec, który postanowił uratować legendarny tor Nurburgring od zapomnienia… a dokładniej komornika. Dzięki temu, nadal możemy mieć nadzieję, że w mniej lub bardziej odległej przyszłości, uda nam się tam wybrać i przejechać cało i zdrowo okrążenie po zielonym piekle.

W tym szczególnym dniu, a była to niedziela 16 marca, nie mogliśmy też nie wspomnieć o Grand Prix Australii, które rozpoczęło nową erę w dziejach Formuły 1. Niestety, ponieważ zacząłem oglądać wyścigi w oryginale (po angielsku) i byłem pod wielkim wrażeniem jakości relacji, to zapomniałem zwrócić uwagę na fakt słyszenia rzeczy, które do tej pory były niesłyszalne podczas tych zawodów. Cichy zaś skupił się na wyglądzie… niekoniecznie wyglądzie nowych bolidów.

Na koniec postanowiliśmy podsumować nasze wyzwanie z pierwszego odcinka i opowiedzieć o tym jak najlepiej wydać milion złotych na 3 nowe auta. Niestety, ku mojej i Cichego rozpaczy, Paweł postukał palcem w zegarek i powiedział, że czas nam się skończył. Zdążyłem tylko powiedzieć dlaczego w jednej z konfiguracji uwzględniłem Skodę Octavię. Do tematu wrócimy w następnym odcinku. Co więcej, przewidzieliśmy nagrody dla słuchaczy, którzy prześlą nam swoją listę! O szczegółach mówimy tuż przed pożegnaniem.

Zapraszamy też do obejrzenia galerii. Tym razem nie było tak monotematycznie.